YAŞAM

Türkiye beyaza büründü

İç kesimlerde birçok noktada yağan karın etkisiyle trafik ağır bir şekilde ilerlerken TEM ve D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı geçişinde etkili olan kar yağışı ulaşımı yavaşlattı. Birçok yerde ise kar yağışı büyüleyici manzaralar oluşturdu. Read More

Bolu Dağı’nda gece saatlerinde etkili olan sağanak yağmur, sabaha karşı kara dönüştü. Aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle TEM ve D-100 Karayolu’nun kenarlarındaki yeşil alanlar beyaza büründü. 900 rakımlı Bolu Dağı’nda kar kalınlığı 5 santime ulaştı. Kar yağışı nedeniyle TEM ve D-100’de ulaşım yavaşladı. Karayolları ekipleri yolların kapanmaması için çalışmalarını sürdürüyor.

kar yağışı bolu dağıSürücüler, TEM’de elektronik tabelalar ile kar yağışına karşı yavaş gitmeleri konusunda uyarıldı. Bölge trafik ekipleri ise güzergahta kontrollerini artırdı. Sürücüler kar lastiği takmaları konusunda uyarıldı. Karayolları ekipleri Bolu Dağı Tünel Kontrol Merkezi önünde tuz yüklü araçlarla karla mücadele için hazır bekliyor.

Kartepe’de kar kalınlığı 40 santime ulaştı

kar yağışı kartepeİzmit’te yağmur yağışı aralıklarla etkili olurken, Samanlı Dağları’nın zirvesindeki Kartepe ve yüksek kesimlere kar yağdı. İzmit’te hava sıcaklığı 6 dereceye ulaşırken, hava sıcaklığının eksi 6 dereceye düştüğü Kartepe’de lapa lapa kar yağdı. Pistlerde kar kalınlığı 40 santime ulaştı. Kar yağışının Cumartesi gününe kadar etkili olması bekleniyor.

Abant beyaza büründü

kar yağışı 4 abantDoğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı, dün gece başlayan kar yağışıyla birlikte beyaz örtüyle kaplandı. Abant’ta kar kalınlığı yer yer 30 santime ulaştı. Otellerin önünde araçların üzerinde biriken karlar görevliler tarafından temizlendi. Tatilciler, kar yağışı altında yürüyüşe çıkıp, fotoğraf çekti.

Uludağ’da kar kalınlığı 15 santimetreye yükseldi

kar yağışı uludağOtellerin kayak sezonu hazırlıklarını sürdürdüğü Uludağ’da iki gündür etkili olan kar yağışı, aralıklarla devam ediyor. Bu sabah Oteller Bölgesi’nde yapılan ölçümde kar kalınlığı 15 santimetreye ulaşırken, hava sıcaklığı sıfırın altında 7 dereceye düştü. Kar yağışının aralıklarla Pazar gününe kadar devam etmesi bekleniyor.

Gün içersinde hava sıcaklığının 2 dereceye kadar düştüğü Bursa kent merkezinde akşam saatlerinde kar yağışı bekleniyor.

Spil Dağı beyaza büründü

Manisa’da, geçen yıl şubat ayında karla buluşan Spil Dağı, bu yıl kasım ayının son gününde beyaza büründü.

kar yağışı spil dağı1517 metre yükseklikteki Sipil Dağı, ilk 400 metresinden itibaren zirveye kadar karla kaplandı. Spil Dağı’nın Turgutalp ve Yayla mahalleleri ile Atalan Yaylası ve seyir tepesi de beyaz örtünün altında kaldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi önlemlerini alırken, don olayının gerçekleşmemesi nedeniyle ulaşımda herhangi bir sorununun bulunmadığı belirtildi. Yetkililer, kar lastiği olmayan ve zincir bulundurmayan sürücülerin, karlı zemine çıkmamaları uyarısını yaptı. (DHA)

blog comments powered by Disqus