EKONOMİ

THY 633 seferini iptal etti, Cuma gününden sarkan seferleri gerçekleştiriyor

İstanbul'da etkili olan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları Pazar günü itibariyle hafiflese de hava trafiğini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Türk Hava Yolları (THY), Atatürk Havalimanı'ndan 628, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan 5 olmak üzere iç ve dış hatlarda toplam 633 seferini iptal etti. THY Cuma ve Cumartesi günü gerçekleşmeyen uçuşlardaki yolcularını bugün gönderiyor. Read More

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ekiplerinin gece ve sabah saatlerinde yaptığı apron ve pist temizleme çalışmalarının ardından seferler gecikmeli olarak gerçekleştirilmeye başlandı.

Ekşi, yolculardan özür diledi

Twitter hesabından bir açıklama yapan Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Gece boyunca DHMİ ve ekiplerimizin yoğun çalışması ile Atatürk Havalimanı’ndan seferler 08.00 lokal itibariyle peyderpey yapılmaya başlanılacaktır. Dün İstanbul’a gelecek 74 uçağımız aşırı kar yağışı sebebiyle 12 ayrı havalimanına divert etmiş olup, 10.271 yolcumuz otellere alınmıştır. Seferlerimizdeki iptaller sebebi ile 5000 yolcumuz İstanbul’da otellere alınmıştır. İhtiyacı olan yolcularımıza 4000 battaniye, çocuk bezi, mama ve süt verilmiştir. Gayretimize rağmen üzdüğümüz yolculardan özür dileriz” dedi.

blog comments powered by Disqus