TÜRKİYE

Sosyal medyada paylaşım rekoru kıran ‘kedi’ haritası

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın 30 Mart akşamı yaklaşık 30 ilde oy sayımı sırasında yaşanan elektrik kesintilerinin nedenini “Trafoya kedi girdi” diye açıklamasının … Read More

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın 30 Mart akşamı yaklaşık 30 ilde oy sayımı sırasında yaşanan elektrik kesintilerinin nedenini “Trafoya kedi girdi” diye açıklamasının ardından, sosyal medya kedi capsleri ve esprileriyle doldu. ‘Trafoya kedi giren iller haritası’ sosyal medyanın en çok paylaşılan haritası oldu.

Seçim gecesi İstanbul’da Bakırköy, Beyoğlu, Beylikdüzü ve Esenyurt’ta sayım sırasında elektrikler kesilmiş, Gaziantep’te gün boyunca yaşanan kesintiler sebebiyle oy sayımı güçlükle tamamlanmıştı. Aynı akşam Eskişehir, Şanlıurfa, Denizli, Adana, Hatay’da da yoğun kesinti yaşandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 24 Mart’ta yaptığı açıklamada, “Seçime bir gün kala elektrik ve telefonlar kesilebilir” demişti. Tekin’in öngörüsünü doğrulayan elektrik kesintileri, seçimde şaibe olduğu iddialarını artırınca bakan Yıldız şu açıklamayı yaptı:

“Arkadaşlar bir espri gibi kabul etmeyin lütfen, bir trafo merkezine bir kedi girdi ve kısa devre yaptı. Yaklaşık 4 metreden atlayan bir kedi bunu yapabiliyor. Bu geçen ay da olmuştu. Bunları seçime bağlamak yanlış diyorum.” 

trafoya kedi girdi haritası

blog comments powered by Disqus