YAŞAM

Sibirya’nın soğuğu Cuma akşamı geliyor

Tüm yurdu etkisi altına alacak yeni soğuk hava dalgası ile İstanbul'da cumayı cumartesiye bağlayan geceden itibaren Pazar'a kadar kar yağışı görülecek. Soğukların en az 5 gün sürmesi ve İstanbul'da özellikle Cumartesi günü yoğun kar yağışı bekleniyor. Read More

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, geçmiş haftalarda İstanbul için kar yağışı ve kar kalınlığı beklentilerinde vatandaşı bir miktar yanıltmış gözükse de bu kez gelen soğuklar ciddi gözüküyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve uluslararası hava tahmin sitelerinin öngörülerine göre Cuma akşam saatlerinden itibaren hava kuzeybatıdan başlayarak hızlı bir şekilde soğuyacak, hatta Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günü İstanbul’da üç gün boyunca eksili sıcaklık değerleri görülecek, sıcaklık 0’ın üzerini görmeyecek.

Meteoroloji Genel Müdürü Güneş, “Önümüzdeki cuma günü, batı kesimlerde önce kuvvetli lodosla beraber Marmara ve Ege’de yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Trakya’dan başlayarak öğle saatlerinden sonra ve akşam saatlerinde İstanbul ve Marmara genelinde kuvvetli kuzeyli rüzgar ve hızlı sıcaklık düşüşleriyle yer yer yoğun olmak üzere kar yağışına dönüşeceğini tahmin ediyoruz” dedi.

Metoroloji’nin İstanbul için öngörüsü şöyle:

Hava durumu tahmin şirketi Accuweather’ın İstanbul tahmini ise şöyle:

blog comments powered by Disqus