TÜRKİYE

Reuters: Ortaköy saldırısını IŞİD üstlendi

Reuters, İstanbul'da yılbaşı gecesi Reina adlı gece kulübüne yönelik gerçekleştirilen saldırıyı IŞİD'in üstlendiğini aktardı. Read More

Reuters’ın haberine göre örgütten yapılan açıklamada, “Haçın koruyucularına karşı İslam Devleti’nin gerçekleştirdiği kutsal operasyonların devamı olarak, hilafetin kahraman bir askeri Hristiyanların mürtet bayramlarını kutladıkları en ünlü gece kulüplerinden birini hedef aldı” denildi.

Saldırgan ile ilgili emekli yüzbaşının tespitleri

Öte yandan, Reina’da saldırıyı gerçekleştiren saldırganın olay yerindeki dvranış, hareket ve yürüyüşünü inceleyen Emekli Yüzbaşı Abdullah Ağar, çarpıcı tespitlerde bulundu.

Hürriyet’ten Toygun Atilla’ya konuşan Ağar saldırgan için, “Terörist kalçadan atışta ve çabuk atışta çok iyi. Böyle bir meleke oluşması için binlerce mermi atmaya ihtiyacı var. Bu mermileri atmış, hem de gerçek çatışma ortamlarında. Masum insanlara ateş etme konusunda ise hiç tereddütü yok. Tam bir katil. İnsan etine çok ateş etmiş. Yakın mesafe ve/veya meskun mahallerde tecrübeli. Bir de sağ tarafından mermi yemiş gibi. Adımları simetrik değil” ifadelerini kullandı.

“Reina saldırganı” diye sosyal medyada fotoğrafı yayılan kişi karakola başvurdu, şikayetçi oldu

Sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde Reina’ya saldırıyı düzenleyen saldırgan olarak fotoğrafının yayınlandığı belirten Kazakistanlı kişi, avukatıyla birlikte Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gitti.

Emniyette verdiği ifadenin ardından Ramazan İşan’ın Avukatı Akdoğan açıklamalarda bulundu. Akdoğan, “2017 yılının ilk saatlerinde ülkemizde meydana gelen terör saldırısını öncelikle lanetliyoruz. Bu terör saldırısı neticesinde müvekkilim Ramazan İşan’ın yaşanan terör olayının failiymiş gibi gösterilmesi üzerine Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek bu konuyla ilgili hiçbir alakamız olmadığını belirterek şikayetçi olduk” diye söyledi. (ZETE)

blog comments powered by Disqus