YAŞAM

Polaroid fotoğraflarınıza filtre ve emojiler eklemeye ne dersiniz?

Klasik ve ikonik Polaroid kamera modern zamanlara uyarlandı. Marka, dokunmatik bir ekran ve filtrelerle harmanlanarak geri döndü. Read More

Bu Polaroid kameraların dijital özellikler eklenerek ilk geri dönüşü değil. Daha önce de Impossible Project I-1 ile Polaroid sevenler bir nebze olsun sevinç yaşamıştı. Ancak en yeni proje olan ve bizzat Polaroid tarafından çıkartılan Polaroid Pop, dijital ve analogu harmanlayarak Polaroid sevenlerin karşısına çıkıyor.

polaroid 2

Dijital kamerada 3.97 inçlik dokunmatik ekran LCD yer alıyor. Bu sayede çektiğiniz fotoğrafları görüntüleyebiliyor ve menüde gezebiliyorsunuz. Polaroid Pop’un sahip olduğu 20 megapiksel CMOS sensörü elbette klasik Polaroid makinelerden çok daha berrak fotoğraflar çekiyor. Ancak bazı önemli detaylar aynı bırakılmış. Pop modeli de Polaroid sevenlerin bildiği nostaljik 3×4 görüntü formatını aynı tutmuş.

polaroid 3

Pop görüntülerinizi basmak için ZINK Zero Ink kağıt kullanıyor. Bu da su geçirmezlik anlamına geliyor. Kağıtların arka kısmında çekip bastığınız görselleri istediğiniz yere yapıştırabilmeniz için sticker özelliği de bulunuyor.

Pop da Wi-Fi ve Bluetooth da yer aldığı için makine bir printer gibi de çalışıyor. Bu sayede Instagram’ınıza koyduğunuz bir fotoğrafı basmak isterseniz de, seçtiğiniz fotoğrafı Polaroid Print App’e göndererek basabilirsiniz. Polaroid Print isimli uygulama iOS ve Android cihazlara indirilebiliyor.

polaroid 4

Kamerada fotoğraf düzenleme seçenekleri de sunuluyor. Fotoğraflarınızı düzenleyebilir, yapıştırmalar, filtreler ya da efektler ekleyebilirsiniz. Kameranın 1080p video kaydedebildiğini de belirtelim.

CES 2017’de gün yüzüne çıkan ürünün 2017 ortalarında piyasaya çıkması ve 200 dolardan satılması bekleniyor. (Stuff, ZETE)

blog comments powered by Disqus