SPOR

Payet muradına erdi, Marsilya’ya gitti

Fransa ekibi Marsilya, eski oyuncusu Dimitri Payet'yi 29 milyon euro karşılığında renklerine bağladı. Read More

Geçen sezon Marsilya’dan West Ham United’ın yolunu tutan Dimitri Payet, 1,5 sezonluk ara sonrası eski takımına geri döndü.

West Ham United’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Marsilya’nın Payet için yaptığı 25 milyon poundluk teklifin kabul edildiği açıklandı.

Bir önceki sezon Fransız oyuncu için kasasından 15 milyon euro çıkan İngiliz ekibi, ödediği miktarın yaklaşık 1,5-2 katı karşılığında Payet’yi eski takımına göndermiş oldu.

Marsilya’nın 25 milyon euro bonservis bedellik teklifi sonrası West Ham United’da forma giymek istemediğini açıklayan 29 yaşındaki oyuncu, kadro dışı bırakılmasının ardından altyapı takımıyla çalışmalarını sürdürüyordu.

West Ham, Payet için Marsilya’dan 35-40 milyon euro bandında bonservis bedeli talep ediyor ve Payet’nin gitmesine razı olmuyordu. Payet ise West Ham defterini kapattığını, oynamamak için gerekirse çapraz bağlarını koparacağı yönünde açıklama yapmıştı.

West Ham United adına bu sezon 22 maça çıkan Payet, 3 gol atarken 8 de asist yaptı. Sezon başında da takımdan ayrılmak isteyen Payet’nin performansı kimi kesimlerce eleştiriliyordu. (FourFourTwo TR, ZETE)

blog comments powered by Disqus