YAŞAM

Kiraladığı araçla trafik kazasında ölen hakeme 25.000 TL’lik icra

Maç yönetmek üzere çıktığı yolda kiraladığı arabasıyla trafik kazasında hayatını kaybeden hakem Salih Ulu'nun ailesine, araç kiralama şirketinden tebligat geldi. Filo firmasının avukatları Ulu'nun ailesine 25.000 TL'lik tebligat gönderdi. Read More

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nde (KASKİ) sözleşmeli personel olarak çalışan ve 9 Mart 2016 tarihinde Rize’ye maç yönetmeye giderken Gümüşhane’de geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Kayseri Bölgesi Futbol Hakemi 31 yaşındaki Salih Ulu’nun ailesine icra geldi.

Doğan Haber Ajansı’na göre Vefat eden Salih Ulu arkadaşları ile bir firmadan araç kiralayarak 3 arkadaşı ile geçen yıl 9 Mart’ta yola çıkmış ve kaza geçirmişlerdi. Ulu’nun vefatından kısa bir süre sonra araç kiralama şirketi, avukatları kanalı ile aracın 25.000 TL tutarındaki masrafının en kısa sürede ödenmesi yönünde aileye tebligat gönderdi. Verilen sürede ödenmemesi halinde ise icra işlemi başlatacaklarını bildiren bir evrak gönderdikleri belirtildi.

Yaşanan bu olayın ardından Kayseri bölgesi Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği aile için devreye girdi. Dernek avukatı konuyu inceleyerek, firmaya aracın sigortası ve yapılan sözleşme ile ilgili bilgi istedi. Ancak, araç kiralama şirketi bilgi paylaşmadı.

Dernek, iki haftalık gelirlerini icraya verme kararı aldı.

Dernek ve hakem camiası aldıkları kararla önümüzdeki iki haftalık süre içerisinde tüm maç gelirlerini bir banka hesabında toplayacak ve ailenin tüm borçlarını karşılayacak.

blog comments powered by Disqus