EKONOMİ

İstanbul, Tekirdağ ve Kocaeli’de elektrik kesintisi, sanayi üretimini etkiliyor

İstanbul'da geçtiğimiz hafta yaşanan elektrik kesintileri yeni haftanın başlamasıyla birlikte devam ediyor. Yeni yılın ilk iş gününde İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nin büyük bölümüne elektrik verilemiyor. Kesintilerden Çerkezköy, Dilovası ve Gebze'deki sanayi bölgelerinin de etkilendiği belirtiliyor. Read More

İstanbul’da 2016’nın son günlerine büyük elektrik kesintileri yaşanmıştı. Kentin büyük bölümü 29-30 Aralık’ta karanlıkta kalırken Enerji Bakanlığı’ndan, “Marmara Bölgesi’nin kuzeyinde yaşanan yoğun kar yağışı ve fırtınanın, Anadolu’dan gelen ve İstanbul’u besleyen iletim hatlarında meydana getirdiği arızaların giderilmesine yönelik çalışmalar tüm hızı ile devam etmektedir” açıklaması yapılmıştı.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre elektrik kesintileri bugün itibariyle kaldığı yerden devam ediyor. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin büyük bölümü 2017 yılının ilk çalışma gününde elektriksiz kaldı.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Dağıtım hizmeti verdiğimiz İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgemize Ulusal Şebeke Sistemi kaynaklı elektrik kesintileri yaşanmaktadır. TEİAŞ tarafından yürütülen arıza giderme çalışmaları son safhasında olup gün içerisinde normale döneceği bilgisi alınmıştır” denildi.

Çerkezköy, Dilovası ve Gebze’de de durum aynı

İkitelli’nin yanı sıra Tekirdağ ilçesi Çerkezköy, Kocaeli ilçeleri Dilovası ve Gebze’de de durum aynı. Bu ilçelerdeki Organize Sanayi Bölgeleri’nde de elektrik kesintisi yaşanıyor, üretim aksıyor. (Cumhuriyet)

blog comments powered by Disqus