SPOR

İlhan Cavcav son yolculuğuna uğurlandı

Beyin kanaması geçirmesinin ardından tedavi gördüğü hastanede dün 81 yaşında hayatını kaybeden Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav son yolculuğuna uğurlandı. Read More

Türk futbolunun duayen ismi İlhan Cavcav’ın cenazesi öncesinde, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde tören yapıldı. Törene; Cavcav ailesi, spor ve siyaset dünyasından önemli isimlerin yanı sıra Gençlerbirliği yöneticileri, teknik heyet ve futbolcular katıldı.

“Onu hiç unutmayacağız”

Törende konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, “İlhan Cavcav’ı hiç unutmayacak, hep anacağız. Kendisi futbola, gençlere, Gençlerbirliği’ne çok önem veriyordu. Bir gün beni aradı ‘futbolculara sakalları yasaklat’ dedi. Futbolun marka değerini bu kadar düşünen bir futbol adamıydı” ifadelerini kullandı.

“Türk futbolunun duayeniydi”

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ ise, “İlhan ağabey, sadece Kulüpler Birliği Vakfı’nın değil, Türk futbolunun duayeni, ombudsmanıydı. İlhan ağabey kadar futbolda yetişmiş bir yönetici yoktu. Kulüpler Birliği Vakfı’nda öyle gergin toplantılar olurdu ki bir söz ederdi, herkes gülmekten kırılırdı. Onun için ülkemiz çok renkli bir simayı kaybetti” diye konuştu.

gencler_cavcav

 

Ümit Özat: Keşke beni de gönderseydi

İlhan Cavcav ile 4 gün önce telefonda konuştuğunu belirten Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, “Ben onun son hocası oldum ama keşke yaşasaydı da beni de gönderseydi” dedi.

 

İlhan Cavcav için Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılındı. Cavcav daha sonra Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verildi.

7ed683c8-352e-4b37-a495-14c0314803ddilhan_cavcav_cenaze.jpg

blog comments powered by Disqus