YAŞAM

‘İklim Meselesi’; Mola, Ergenç, Güven ve Sarıkaya ile National Geographic’te

Dünyanın son dönemdeki en önemli gündem maddelerinden biri haline gelen iklim değişikliğinin Türkiye'deki izleri 8 Ocak'ta İklim Meselesi belgeseli ile National Geographic ekranlarına geliyor. Belgesele, Ezgi Mola, Halit Ergenç, Ozan Güven ve Serenay Sarıkaya destek veriyor. Read More

National Geographic’in İklim Meselesi belgeseli, tüm dünya ile birlikte ülkemizde de yaşanan iklim değişikliği ve bunun etkilerini, üç bölümlük özel bir belgesel seri ile ekranlara getiriyor.

Belgeselin 8 Ocak Pazar günü saat 20.00’de yayınlanacak ilk bölümünde iklim değişikliğinin sebepleri üzerinde duruluyor. İnsanın günlük hayattaki elektrik gereksinimleri ve bu elektriğin nasıl elde edildiği soruları üzerine yoğunlaşılıyor. Ayrıca Türkiye’deki fosil yakıtların tüketimi ve HES Projeleri, izleyiciye aktarılıyor.

ezgi mola

Serinin ikinci bölümünde ise İstanbul’un su döngüsü izleyicilere gerçek hayat hikayeleriyle aktarılırken aynı zamanda kuraklıkla mücadele eden çiftçilerin yaşadığı zorluklar yerinde ve çifçilerden alınan görüşlerle iletiliyor. Serinin son bölümünde ise ülkemizin sürdürülebilir enerji kaynakları kapasitesi ve doğal enerji bakımından ne kadar avantajlı konumda olduğu gözler önüne seriliyor.

ng3

İklim Meselesi belgeseli; İklim Bilimci Levent Kurnaz, TEMA Vakfı Genel Müdürü ve İklim Değişikliği Uzmanı Doç. Dr. Barış Karapınar, Açık Radyo Programcısı ve Yayın Yönetmeni Ömer Madra ve WWF İklim ve Enerji Programı Danışmanı Mustafa Özgür Berke’nin de uzman görüşleriyle zenginleşerek izleyicilere konuyu hayatın içinden örneklerle daha görünür kılıyor.

Belgesele Bosch Ev Aletleri destek veriyor.

Tanıtım filmini aşağıdan izleyebilir; fotoğraflarla ilgili açıklamalara iklimdegisikliginedurde.com‘dan ulaşabilirsiniz.

ng4 ng5 ng6

 

 

blog comments powered by Disqus