DÜNYA

Hollywood 2017’ye ‘dönüşerek’ girdi

Los Angeles'ın Hollywood bölgesindeki dünyaca meşhur 'Hollywood' yazısı kimliği belirsiz kişiler tarafından 'yeni yıl şakası' olarak 'Hollyweed' şeklinde değiştirildi. Read More

Los Angeles Polis Departmanı’nca yapılan açıklamada değişikliğin Pazar gecesi 03:00 civarında yapıldığı ve ‘vandalizm’ olarak tanımlanan eylemi yapanların henüz tespit edilemediği belirtildi.

Göstericilerin yaptıkları aslında ‘o’ harflerinin sağ alt kısmına siyah barış ve kalp işareti çekip ‘o’nun göbeğine enine olacak şekilde beyaz çarşaf çekmek.

ABD medyasının aktardığına göre ancak gün ışıdığında fark edilen değişiklik görenleri gülümsetti. Haber Sol’a göre, Hollywood’u ziyaret eden turistler tabelanın değiştirilmiş hali önünde resim çektirme yarışına girdiler.

Hollywood sözcüğünün kökeni tam olarak bilinmese de ‘hauling wood’ (odun çekmek/taşımak) ifadesinin yanlış telaffuzundan geldiği iddia ediliyor. Tabeladaki wood (odun) sözcüğünün ‘ο’ harflerinin değiştirilmesiyle elde edilen ‘weed’ ise ot anlamına gelmekle birlikte argoda ve yaygın olarak ‘esrar’ anlamında kullanılıyor. (sol.org.tr, ZETE)

blog comments powered by Disqus