TÜRKİYE

Savcılık itiraz etti, HDP’li Bilgen ve Beştaş tutuklandı

Cumartesi günü gözaltına alınarak adli kontrol şartı ile serbest bırakılan HDP Milletvekilleri Ayhan Bilgen ve Meral Danış Beştaş hakkında, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı üzerine yakalama kararı çıkarıldı. İki isim gözaltına alındı. Read More

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 6-8 Ekim Kobani olaylarına ilişkin yürüttüğü soruşturma kapsamında geçen Cumartesi günü gözaltına alınan HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen ve HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği’nce adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, haklarında ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan soruşturma yürütülen Beştaş ve Bilgen’in serbest bırakılmasına Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’nde itiraz ederek, her iki şüphelinin de tutuklanmasını istedi.

İtirazı değerlendiren Sulh Ceza Hakimliği, Milletvekilleri Meral Danış Beştaş ve Ayhan Bilgen hakkında tutuklanmalarına yönelik yakalama kararı verdi.

Önce Ayhan Bilgen gözaltına alındı

HDP Kars Milletvekili ve parti sözcüsü Ayhan Bilgen, Sulh Ceza Hakimliği’nce hakkında verilen tutuklamaya yönelik yakalama kararı üzerine Diyarbakır’da gözaltına alındı.

Meral Danış Beştaş Diyarbakır’daki evinde gözaltına alındı

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Sulh Ceza Hakimliği’nce hakkında verilen tutuklamaya yönelik yakalama kararı üzerine Diyarbakır’da gözaltına alındı.

Gözaltına alınan iki ismin Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılarak, haklarındaki tutuklama kararlarının yüzlerine karşı okunacağı ve daha sonra cezaevine konulacakları belirtildi.

Meral Danış Beştaş tutuklandı

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, sabah erken saatlerde çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ayhan Bilgen tutuklandı

Yakalama kararı üzerine dün akşam gözaltına alınan Ayhan Bilgen, gündüz Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarıldı. Ayhan Bilgen, hakkındaki tutuklama kararı ve gerekçeleri yüzüne okunduktan sonra öğleden sonra tutuklandı.

blog comments powered by Disqus