TÜRKİYE

Gazetelerde bugün – 6 Ocak 2017

Türkiye’deki gazetelerde 6 Ocak 2017 günü yayınlanmış 6 haberi sizin için derledik. Read More

cumhuriyet 060117Cumhuriyet: Bu kez İzmir vuruldu

Gazetenin manşeti şöyle: İzmir Adliyesi’nin hakim ve savcı çıkışında mesai çıkışı sırasında bomba yüklü araç infilak ettirildi. Patlamanın ardından çıkan çatışmada 2 terörist öldürüldü, 1 terörist ise hala aranıyor. 1 polis ve 1 adliye görevlisi şehit oldu, 9 kişi yaralandı.

Bayraklı ilçesinde bulunan İzmir Adliyesi’nin hâkim ve savcıların kullandığı C Kapısı önüne mesai çıkışı sırasında bomba yüklü araçla gelen iki teröristi güvenlik güçleri fark etti. Güvenlik güçlerinin müdahalesi üzerine iki terörist indikleri bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Adliyenin yanı sıra iş merkezlerinin de yoğun olduğu bölgedeki binalarda büyük hasar meydana gelirken, güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 2 terörist öldürüldü. Patlama ve sonrasında yaşanan çatışmada polis memuru Fethi Sekin ve mübaşir Musa Can şehit olurken, 1’i polis 9 kişi yaralandı.

Haberin devamı için tıklayınız

——

sabah 060117Sabah: Kahraman polis katliamı önledi

Ceyhan Torlak’ın haberi şöyle: İzmir Adliyesi’nde görevli trafik polisi Fethi Sekin, teröristlerin bombalı ve roketatarlı saldırı girişimini engelledi. Sekin, 2 teröristin bulunduğu bomba yüklü aracı durdurmak isterken şehit edildi. Çatışmada, 2 PKK’lı öldürüldü.

İstanbul’da yeni yılın ilk saatlerinde yaşanan terör saldırısının ardından kalleşler bu kez Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki FETÖ’ye yönelik ilk operasyonu yapan İzmir Adliyesi’ni hedef aldı. Hain saldırı dün 16.30 sıralarında Bayraklı’daki adliye binası önünde yaşandı. C Kapısı yönüne seyreden şüpheli aracı gördükten sonra yola çıkan trafik polisi Fethi Sekin, dikkati ve tecrübesi sayesinde çok sayıda insanın hayatını kurtardı. PKK’lı teröristleri fark ettikten sonra silahını çeken Pekin, aracın kapıya yönelmesine mani oldu. Bu sırada çatışma başladı. Teröristler bomba yüklü aracı düzenekle patlatıp, hâkim ve savcıların giriş yaptığı kapıdan adliyeye girmeye çalıştı. Polisler de canları pahasına engelledi.

Haberin devamı için tıklayınız

——

hurriyet 060117Hürriyet: Teröristin sonu

Gazetenin manşeti şöyle: İzmir’de bombalı araçla adliye otoparkına girmek isteyen teröristler, trafik polisi tarafından engellenince aracı patlattı. Peşlerine düştüğü teröristlerle mermisi bitene kadar çatışan trafik polisi Fethi Sekin, roketatar ve elbombalı katliam planını önledi ancak şehit düştü. Saldırıda zabıt katibi Musa Can da şehit olurken 6 kişi yaralandı. Çatışmada 2 terörist ölü ele geçirildi.

İzmir’deki terör saldırısı, dün saat 16.10’da Bayraklı ilçesinde meydana geldi. İslam Kerimov Caddesi’nden İzmir Adliyesi önüne bomba yüklü araçla gelen teröristler, ‘C’ kapısı ile hâkim ve savcı araçlarına ayrılan otoparka girmek istedi.

Haberin devamı için tıklayınız

——

yenisafak 060117Yeni Şafak: Doğan’a operasyon

Mustafa Sait Özkan’ın haberi şöyle: Doğan Holding Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel ve eski CEO Yahya Üzdiyen gözaltına alındı. 2 yöneticinin gözaltına alınma sebebinin, daha önce holdingin Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu’nun tutuklandığı FETÖ soruşturmasında elde edilen yeni deliller olduğu öğrenildi.

Doğan Holding Baş Hukuk Müşaviri Ekrem Turgut Yücel ile eski CEO Yahya Üzdiyen, daha önce holdingin Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu’nun tutuklandığı FETÖ soruşturması kapsamında elde edilen yeni deliller üzerine gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında Doğan Holding’in Üsküdar’daki binasında “Holding’e kesilen vergi cezalarının FETÖ ile işbirliği yaparak halledilmesi” suçlaması çerçevesinde Holding’te delil arama yaptı.

Haberin devamı için tıklayınız

——

birgun 060117Birgün: Şiddet İzmir’e uzandı

Gazetenin manşeti şöyle: İzmir Adliyesi C Kapısı önünde meydana gelen bombalı araç saldırısının ardından çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 2 saldırgan öldürüldü. İzmir Valisinin verdiği bilgiye göre 7 kişi yaralandı, 1 polis ve 1 mübaşir yaşamını yitirdi.

İzmir’de Bayraklı Adliyesi binasının girişinde bomba yüklü bir araçla saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda 1 polis memuru ve 1 mübaşir yaşamını yitirdi. 2 saldırgan da olay yerinde öldürüldü. Bölgedeki şüpheli bir diğer araç ise kontrollü şekilde patlatıldı.

Haberin devamı için tıklayınız

——

milliyet 060117Milliyet: Hainler İzmir’de

Gazetenin manşeti şöyle: İzmir Adliyesi’ne bombalı araçla saldırı düzenlemek isteyen teröristleri fark eden polis memuru Fethi Sekin, teröristlerle mermisi bitene kadar çatıştı›› Büyük bir katliamı önleyen kahraman polis Fethi Sekin ve mübaşir Musa Can şehit düşerken, 9 kişi de yaralandı. Olayın ardından 2 şüpheli gözaltına alındı.

İzmir Bayraklı’da dün saat 16.10’da İslam Kerimov Caddesi’nden İzmir Adliyesi önüne bomba yüklü araçla gelen teröristler, C Kapısı ile hakim savcı araçlarına ayrılan otoparka girmek istedi. Bombalı aracı fark eden motosikletli Şahinler Timi’nde görevli trafik polisi Fethi Sekin’in izin vermemesi üzerine, araçtan inip koşarak uzaklaşan teröristlerden biri, elindeki düzenekle LPG’li olduğu belirtilen araçtaki bombayı infilak ettirdi.

Haberin devamı için tıklayınız

blog comments powered by Disqus