TÜRKİYE

Gazetelerde bugün – 20 Ocak 2017

Türkiye’deki gazetelerde 20 Ocak 2017 günü yayınlanmış 6 manşet haberi sizin için derledik. Read More

sabah 200117Sabah: Türkiye’nin yanında olmayan karşısındadır

Hasan Ay’ın haberi şöyle: 35. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tehdidin kaynağı neredeyse gidip orada yılanın başını ezmekte kararlıyız. ‘Türkiye’nin yanında olmayan karşısındadır’ prensibiyle mücadele alanımızı genişleteceğiz. Artık savunma durumunu terk edip hücum pozisyonuna geçtik” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 35. Muhtarlar Toplantısı’nda Çanakkale, Edirne, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, Kahramanmaraş, Karaman, Kilis, Kırıkkale, Konya, Malatya, Manisa, Trabzon ve Uşak illerinden gelen muhtarlara hitap etti. Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Haberin devamı için tıklayınız

——

hurriyet 200117Hürriyet: Hainin izi bulundu

Fevzi Kızılkoyun’un haberi şöyle: Suriye’de biri asker 2 Türk’ü kaçıran 3 kişinin DEAŞ’a katılan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olduğu kesinleşti. Kimlikleri belirlenen DEAŞ’lıların ikisi Diyarbakır ve Sakaryalı. 3’üncü DEAŞ’lı hainin memleketi ise gizli tutuluyor. Hasan A., Muhittin B. ve Talip A. isimli hainler, DEAŞ’ın Türklerden oluşturduğu ‘Yaşar Grubu’ içerisindeki “infaz timi”nden.

FIRAT Kalkanı Harekâtı’yla büyük darbe alan terör örgütü DEAŞ, propaganda amaçlı olarak kaçırdığı Türk askeri Sefer Taş ve örgüt içerisine sızmış istihbarat elemanı olduğu ileri sürülen Fethi Şahin’in görüntülerini yayınladı. Sosyal medya üzerinden DEAŞ’ın propaganda amaçlı yayınladığı görüntülerde DEAŞ’lı bir kişi ise Türkçe konuşmasında Türkiye’yi tehdit ediyor.

Haberin devamı için tıklayınız

——

yenisafak 200117Yeni Şafak: Taarruz dönemi

Fazlı Şahan’ın haberi şöyle: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin yeni dönemde izleyeceği yol haritasını açıkladı. Erdoğan, “Bu ülkeyi etnik köken, mezhep üzerinden bölemediler. Terör örgütleri üzerinden parçalayamadılar. Ekonomi üzerinden yıkamadılar. Artık atacak kurşunları kalmadı. Sıra bizde Türkiye, savunmadan hücum pozisyonuna geçmiştir” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki 35. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni dönemin şifrelerini verdi. “Tehdidin kaynağı neredeyse gidip orada yılanın başını ezmekte kararlıyız” diyen Erdoğan, özetle şunları söyledi:

Haberin devamı için tıklayınız

——

cumhuriyet 200117Cumhuriyet: Buradayız

Canan Coşkun ile Pınar Öğünç’ün haberi şöyle: Hrant Dink binlerce kişinin katıldığı törenle, vurulduğu yerde anıldı.

Gazeteci Hrant Dink, 10 yıl önce öldürüldüğü yerde, genel yayın yönetmeni olduğu Agos Gazetesi’nin eski binası önünde, binlerce kişinin katıldığı bir törenle anıldı. Dink’in eşi Rakel Dink, “Gelin, bu ülkedeki güvercin tedirginliğini kaldıralım” diye konuştu. Alana gelenlere “Sevgiyi giyinin” diye seslenen Rakel Dink, İncil’den alıntı yaparak, “Tanrı’yı seviyorum deyip de kardeşinden nefret eden yalancıdır. Çünkü gördüğü kardeşini sevmeyen, görmediği Tanrı’yı sevemez” dedi.

Binlerce kişinin katıldığı törende konuşmayı Dink’in eşi Rakel Dink yaptı. Dink konuşmasına, “10 yıl… Dile kolay. Tam 10 yıl… Sensiz hiç kolay değil. Sensiz olmak, sevdiğinin yanında olmayışı, hele kalleş bir planla benden almaları ayrıca acı, ayrıca keder ve üzüntü dolu” sözleriyle başladı. “Acısı 20 yılı bulanlara, 30’u 40’ı bulanlara ben şimdi ne diyeyim? Çocuğu öldürülenlere ben şimdi ne diyeyim” diye soran Rakel Dink, “10 yıldır burnumun direği nasıl yanarak sızlarmış, gözyaşlarım ekmeğimi nasıl ıslatır, ne kadar tuzlu imiş, bunları yaşayarak öğrendim. Kin ve öfkeyle nasıl baş edilirmiş, yüce lütufla öğrendim. Yokluğunu her düşündüğümde, aynı alev ateşi gibi, bedenimi yakar ve yakar, sanki derimi kaldırsam alev fışkıracak olur” dedi.

Haberin devamı için tıklayınız

——

milliyet 200117Milliyet: Kurşunları kalmadı

Abdullah Karakuş’un haberi şöyle: Muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazilerle ilgili bir evrakı ağırdan alan kaymakama seslenerek, ‘Sen kendini ne zannediyorsun. Haddini bileceksin, yoksa bildirirler’ dedi.

Artık atacak kurşunları kalmadı. Bundan sonra sıra bizde. Bir kez daha ilan ediyorum: Türkiye savunma durumunu terk edip hücum pozisyonuna geçmiştir. Kimsenin ülkemize gelip bizi terörle, ekonomiyle, ihanet çeteleriyle hırpalamasına izin vermeyeceğiz. Tehdidin kaynağı neredeyse gidip orada yılanın başını ezmekte kararlıyız. Bunu böyle bilin. Suriye’deki operasyonlarımızla buna başladık. Irak’taki gelişmelere aynı yaklaşımla müdahil olacağız. Bizi gömmeye çalışanlara cevabımızı, bayrağımızı en yükseğe dikerek, ezanımızı en gür seda ile okuyarak, birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirerek vereceğiz. Hiç kimse merak etmesin. Türkiye bunu başarabilecek güce, imkana, azme, kararlılığa sahiptir.

Haberin devamı için tıklayınız

——

birgun 200117Birgün: Bu karneyi getirene başkanlık verilmez

Burcu Cansu’nun haberi şöyle: 18 milyon öğrenci bugün karnesini alacak. Eğitim Sen’in raporunda, 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk yarısında eğitimde dinselleşmenin arttığı, çocukların örgün eğitimin dışına itildiği belirtilirken, hükümetin 15 Temmuz darbe girişimini fırsata çevirdiğine dikkat çekildi.

Eğitim-öğretim 2016-2017 yılının ilk yarısı bugün sona erecek. 18 milyon öğrenci, 832 bini öğretmen olmak üzere, 1 milyona yakın eğitim emekçisi bugünden itibaren yarıyıl tatiline giriyor.

Haberin devamı için tıklayınız

blog comments powered by Disqus