TÜRKİYE

Gazetelerde bugün – 2 Ocak 2017

Türkiye’deki gazetelerde 2 Ocak 2017 günü yayınlanmış 6 haberi sizin için derledik. Read More

cumhuriyet 020117Cumhuriyet: İnsanlık düşmanları

Gazetenin manşeti şöyle: İstanbul’un ünlü eğlence mekanlarından Ortaköy’deki Reina saat 01.30 sıralarında silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda 39 kişi yaşamını yitirdi, 4’ü ağır 65 kişi yaralandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ortaköy’deki terör saldırısını 1 kişinin gerçekleştirdiğini söyledi.

İstanbul Ortaköy’deki ünlü eğlence mekânı Reina’daki yeni yıl kutlamasına, uzun namlulu silahla saldırı düzenlendi. Saldırgan önüne gelen herkese kurşun yağdırdı. Saldırıda, 39 kişi yaşamını yitirdi. 4 ’ü ağır 65 kişi ise yaralandı. 7 dakika süren saldırıyı IŞİD’in düzenlemiş olabileceği üzerinde duruluyor. Saldırganı yakalama çalışmaları devam ediyor. Saldırıyı kaç kişinin düzenlediği, teröriste yardım edenlerin olup olmadığı emniyet birimlerince araştırılıyor. MOBESE görüntüleri de mercek altına alındı. Saldırının yaşandığı mekâna dün dev Türk bayrağı asıldı.

Haberin devamı için tıklayınız

——

yenisafak 020117Yeni Şafak: İçeriden destek mi var?

Hamdi Kocaoğlu’nun haberi şöyle: Yılbaşı gecesi Ortaköy’deki eğlence mekanını kana bulayan saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısı 39’a ulaştı. 4’ü ağır, 65 yaralı ise tedavi görüyor. Polis, katliam sonrası mekandaki kargaşadan faydalanarak olay yerini terk eden teröristi her yerde arıyor. Kuruçeşme adeta abluka altında. ‘Profesyonel’ katil, içeride 7 dakika boyunca ateş etti, daha sonra kıyafetini değiştirip 13 dakika mutfakta saklandı, ardından kayıplara karıştı.

İstanbul’un Ortaköy semtindeki gece kulübü Reina’ya yönelik terör saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 39’a ulaştı. Yılbaşı gecesinin kana bulandığı saldırı sonucu yaralanan 65 kişiden 4’ünün durumu ağır. Eğlence mekanına tek kişi gelen teröristin oradan çıkıp nasıl kayıplara karıştığı araştırılıyor. Polis, katili yakalamak için mekanın bulunduğu Kuruçeşme Mahallesi’ni abluka altına aldı. İşte, edindiğimiz son bilgiler ve tanıkların anlatımlarına göre saldırının ayrıntıları…

Haberin devamı için tıklayınız

——

birgun 020117Birgün: Gerici karanlık yeni yılı zehir etti

Gazetenin manşeti şöyle: İstanbul’da yılbaşı gecesi ünlü gece kulübü Reina’ya saldırı düzenlendi.  İçeride 7 dakika kalan saldırgan 700 kişiye rastgele ateş etti; 39 kişi yaşamını yitirdi, 65 kişi yaralandı. Saldırganın IŞİD’in en acımasız grubu Türkistan Tugayları’na bağlı olduğu iddia edildi. Saldırgan silahını olay yerinde bırakırken, emniyet ise saldırganın bağlantılarını araştırıyor.

Türkiye yeni yılın ilk saatlerinde yeni bir saldırı haberi ile sarsıldı. İstanbul’un eğlence mekânlarından Ortaköy’deki Reina 01.30 sıralarında silahlı saldırıya uğradı. Yaklaşık 700 kişinin bulunduğu ve yılbaşı kutlamaları yapan insanları hedef alan saldırgan uzun namlulu silahlarla önce kapıda bekleyen bir polisi ve bir kişiyi öldürmesinin ardından ateş etmeye devam ederek gece kulübünün içine girdi. Saldırıda 39 kişi yaşamını yitirirken, 4’ü ağır 65 kişi de yaralandı. Bazı vatandaşlar ise saldırıdan kurtulmak için denize atladı, deniz polisi kurtarma çalışması yaptı.

Haberin devamı için tıklayınız

——

milliyet 020117Milliyet: Kenetlenme zamanı

Gazetenin manşeti şöyle: İstanbul’un en ünlü gece kulüplerinden Ortaköy’deki Reina’da yeni yılın ilk saatlerinde terör dehşeti yaşandı. Uzun namlulu silahla gece kulübünün önündeki polisi ve güvenlik görevlisini öldüren saldırgan içeriye girerek katliam yaptı›› Saldırganın makineli tüfekle açtığı ateş sonrası gece kubülünde adeta can pazarı yaşandı. Kimi yakınlarına siper oldu, kimi kurşunlardan kaçmak için denize atladı. 25’i yabancı 39 kişi hayatını kaybetti, olayda 65 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

Türkiye ve İstanbul’un en ünlü gece kulüplerinden Ortaköy’deki Reina’daki yılbaşı eğlencesi terör saldırısıyla kana bulandı. Gece kulübüne saat 01.15 sıralarında uzun namlulu silahla ateş açarak yaklaşan saldırgan, kapıdaki polis memuru Burak Yıldız ile güvenlik görevlisi Fatih Çakmak’ı vurduktan sonra içeriye yöneldi.

Haberin devamı için tıklayınız

——

hurriyet 020117Hürriyet: Bizi kurşunlar yıkamaz

Hürriyet’in manşeti şöyle: Reina’da yaşanan terör saldırısı, son dakika haberlerini de beraberinde getirmeye devam ediyor. Teröristin, yılbaşı gecesi İstanbul Ortaköy’de bulunan Reina’ya taksiyle gelişi ve uzun namlulu silahlarla müşterilerin üzerine ateş açması hakkında bazı detaylar ortaya çıktı.

39 kişinin öldüğü ve 65 kişinin yaralandığı saldırıda terörist, dakikalar içinde 4 şarjör değiştirip 120 mermi sıktı, yere düşenlerin başına ateş etti. Karşı kıyıdan çekilen bir görüntüye göre 45 saniye boyunca silah sesleri hiç kesilmiyor. Çok sayıda kişi denize atlayıp kurtulurken terörist üstündeki montu çıkarıp kayıplara karıştı. Reina’daki katliamda yaşamını yitirenlerin kimlikleri de belli oldu.

Haberin devamı için tıklayınız

——

sabah 020117Sabah: Bizi asla birbirimize düşüremeyecekler

Türkiye’yi hedef alan her terör saldırısının ardından tüm güçleriyle kara propagandaya girişen alçaklar korosu, Ortaköy’deki katliamdan sonra yine sahneye çıktı. Toplumun sinir uçlarını hedef alan sözde aydın provokatörler, 39 kişinin katledilmesini, terör eylemini sosyal medyada siyasi kutuplaşma hedefinin bir mezesi olarak kullandı.

65 kişinin de yaralandığı hain saldırıda yaşanan büyük acıya rağmen, sorumsuzca tweetler attılar. Bu hainler, Türk milletini yürekten yaralayan terör saldırısını yılbaşı kutlamalarıyla ilişkilendirerek, toplumda bir kutuplaşma varmış havası yaymaya çalıştı. Ancak kirli oyunları yine milletten döndü. Bu hain seslere karşı toplumun her kesiminden aynı mesaj yükseldi: “Pis bir oyun oynanıyor. Türkiye’de herkes birbirinin yaşamına saygılı olarak barış içinde yaşıyor. Bu algı operasyonuyla bizi birbirimize düşüremeyecekler.”

Haberin devamı için tıklayınız

blog comments powered by Disqus