SPOR

Fenerbahçe’yi taşıyan uçağın camı çatladı, kafile saat 21.00’de İngiltere’ye ulaştı

Fenerbahçe'nin yarın UEFA Avrupa Ligi'nde Manchester'da Manchester United ile yapacağı maç öncesi kafileyi İngiltere'ye götüren uçağın kokpit camının çatlaması üzerine uçak Budapeşte'ye acil iniş yaptı. Read More

Fenerbahçe’yi taşıyan uçağın Budapeşte’ye acil iniş yaptığının duyulması üzerine Borajet Havayolları, İstanbul’dan ikinci bir uçağı Budapeşte’ye doğru yola çıkardı. Bu uçak Budapeşte’deki kafileyi alarak Manchester’a ulaştıracak.

FENERBAHCE'YI INGILTERE'YE GOTUREN UCAGIN CAMINDA CATLAKLAR OLUSTU VE BUDAPESTE'YE ZORUNLU INIS YAPTI / BUDAPEŞTE-DHA

Medya programına göre Teknik Direktör Advocaat ve 1 futbolcu TSİ 20.00’de basın toplantısında katılacaktı. Son çalışma Old Trafford’da 20.30’da yapılacaktı. Bu programın da aksaması bekleniyor.

Yeni uçak 16.40’da

Fenerbahçe’yi taşıyan uçağın Budapeşte’ye acil iniş yaptığının duyulması üzerine Borajet Havayolları, İstanbul’dan ikinci bir uçağı Budapeşte’ye doğru yola çıkardı. Bu uçak Budapeşte’deki kafileyi alarak Manchester’a ulaştıracak. Borajet’in İstanbul’dan gönderdiği yeni uçağın 16.40’ta Budapeşte’ye ulaşması bekleniyordu. Manchester’daki havaalanının yoğun olması nedeniyle kafile uçak geldikten sonra da bir süre daha Budapeşte’de beklemeyi tercih edebilir. Kafile Budapeşte’deki alanda ayrılan özel bölümde dinleniyor. Yiyecek ve içecek temini konusunda sıkıntı yaşanmıyor. Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerden bazıları da kafile ile birlikte yer alıyor.

Manchester Havalimanı’nda pistlerden biri trafiğe kapatıldı, gecikmeler yaşanıyor

manchester havalimaniBritish Airways uçağının iniş takımlarının inişten sonra parçalanması sonucu piste iniş takımlarının parçaları dağıldı.

İki pist bulunan Manchester Havalimanı’nda iniş ve kalkışlara kapatılan pistin ne zaman trafiğe açılacağı açıklanmazken, hava trafiğinde önemli gecikmeler yaşandığı öğrenildi.

Bu durumun da Fenerbahçe’nin yolculuk süresini etkileyebileceği değerlendiriliyor.

Fenerbahçe akşam 21.00’de varabildi

Fenerbahçe, Manchester’a ancak akşam saat 21.00’i geçerken vardı. Takımı Budapeşte’den Manchester’a taşıyacak uçak Budapeşte’den 18.40’ta havalandı ve Manchester’a 2,5 saatlik yolculuğun ardından vardı. Takım havalimanından maçın oynanacağı Old Trafford stadına geçerken Dick Advocaat ve Robin Van Persie basın toplantısına katıldı. (DHA)

blog comments powered by Disqus