YAŞAM

Feminist aksiyon oyunu ‘Horizon Zero Dawn’ 28 Şubat’ta çıkıyor

Guerrilla Games’ten cesur ve özgür bir baş kahramanı olan PlayStation 4’e özel bir oyun geliyor: Horizon Zero Dawn. Read More

Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanacak oyun, avcı ve okçu Aloy ile açılıyor. Aloy, robotlar tarafından mahvedilmiş bir dünyada yaşıyor. Bir bebek olarak olarak gördüğümüz Aloy dünyadan uzak bir şekilde bir kabilede büyüyor. Kabilesi Nora olarak biliniyor. Bu kabileyse anaerkil bir kabile ve burada annelik kutsal olarak görülüyor. Aloy, onun kapalı bir şekilde büyümesine neden olan tehlikeleri keşfetmeye hazırlanıyor.

horizon zero dawn 1

Aloy, bu mekanik yaratıklarla mücadele etmek için menzilli silah, yakın dövüş silahı ve saklanma taktikleri kullanıyor. Oyunda Aloy’un keşfedebilmesi için bekleyen açık bir dünya ortamı var.

horizon zero dawn 2

Oyun aslında geliştirilmeye 2011 yılında başlandı. Guerrilla Games direktörü Herman Hulst, “Bu dünyayı, bu hikayeyi yaratırken o oradaydı. Vahşi bir avcı istemiştik ve o göründü. Ardından onun bugünkü halini alabilmesi için 6 yıl çalıştık.” diyor.

horizon zero dawn 3

Horizon Zero Dawn, 2015 ve 2016 yılında Game Critics Awards’da en iyi orijinal oyun ödülünü aldı. Oyun, 28 Şubat’ta Kuzey Amerika’da yayınlanacak. (Stuff)

horizon zero dawn 4

 

Kaynak: (The Guardian)

blog comments powered by Disqus