TÜRKİYE

Doğan Holding’de iki yöneticiye gözaltı, holdingden açıklama

Doğan Holding, şirketin Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel ile eski yöneticilerinden Yahya Üzdiyen'in, Üsküdar'daki merkez binalarına yapılan baskınlar sonrası gözaltına alındığını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre gözaltılar Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'na yönelik 'FETÖ' soruşturmasıyla ilintili. Read More

Doğan Holding bu sabah yaşanan gelişmelerle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Bu sabah şirketimiz Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel’in ve eski Yöneticimiz Yahya Üzdiyen’in, daha önce Ankara Temsilcimiz Barbaros Muratoğlu’nun tutuklanmasına neden olan soruşturma kapsamında ev ve ofislerinde arama yapılmış ve kendileri gözaltına alınmıştır. Söz konusu arama işlemi sadece adı geçen yöneticilerimizin şahsi çalışma ofislerinde yapılmış olup, şirketimiz ve bağlı ortaklıklarının faaliyetlerini etkileyen herhangi bir durum bulunmamaktadır. Şirketimiz ve bağlı ortaklıkları faaliyetlerine aynen ve kesintisiz olarak devam etmektedir. Konu ile ilgili yeni bir gelişme olduğu takdirde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır.”

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu, ‘FETÖ’ adı verilen soruşturma kapsamında Aralık ayı başında gözaltına alınmış ve daha sonra tutuklanmıştı.

Doğan Holding yetkilileri, hükümetin 15 Temmuz darbe girişiminden sorumlu tuttuğu, dava ve soruşturmaları süren Fethullah Gülen yapılanmasıyla hiçbir ilişkisi olmadığını yinelemişti. (DHA, ZETE, BBC Türkçe)

blog comments powered by Disqus