DÜNYA

Brezilya Serie A ekibini taşıyan uçak Kolombiya’da düştü: 76 ölü

Venezuela kökenli LAMIA Havayolları'na bağlı RJ85 tipi bir yolcu uçağı, Bolivya'dan Kolombiya'ya giderken, 72 yolcu ve 9 mürettebatıyla Medellin'e düştü. Uçakta Brezilya'nın en üst futbol ligi Serie A'da mücadele eden Chapecoense futbol takımı ve teknik ekibi de bulunuyordu. Kazadan 3'ü futbolcu 5 kişi sağ kurtuldu. Read More

Kolombia Ulusal Afet ve Risk Yönetimi, uçaktan yaralı olarak kurtulanların bulunduğunu ve hastanelere taşındıklarını duyurdu.

Uçak Medellin Havalimanı’na yaklaşıyordu. Uçağın TSİ 08.00’de iniş sürecinde düştüğü aktarılıyor.

Charter seferini yapmakta olan uçak Bolivia’nın Viru Viru Uluslararası Havalimanı’nından, Kolombiya’nın Medellin kentinde Jose Maria Cordova de Rionegro Havalimanı’na gidiyordu.

Uçakta, yarın Güney Amerika Kupası finali ilk ayağında Atletico Nacional takımı ile karşılaşacak Brezilya’nın Chapecoense takımının da bulunduğu, arama kurtarma çalışmalarının sürdürülmekte olduğu açıklandı.

3’ü futbolcu 5 kişi kurtuldu

Kolombiya Radyosu’nun verdiği bilgiye göre uçak kazasından 5 kişi kurtuldu. Kurtulanlar 3 futbolcu, 1 malzemeci ve 1 hostes. Chapecoense’nin 2 kalecisi Danilo ve Follmann’ın yansıra sol bek Alan Ruschel’in kazadan yaralı olarak kurtulduğu ve hastenede tedavilerinin sürdüğü belirtildi.

Chapecoense, Copa Sud-Americana’da (Güney Amerika Kupası) finale yükselme başarısı göstermişti.

Chapecoense takımında bazı oyuncuları ise sakatlıklar, cezalar nedeni ile teknik direktör Caio Junior tarafından kadroda ve dolayısıyla uçakta yer almadı. Bu isimler ise; Baby, Demerson, Marcelo Boeck, Andrei, Hyoran, Martinuccio, Nivaldo ve Rafael Lima olduğu belirtildi.

Uçakta 95 kişi olması bekleniyordu, 81 kişi var

Brezilya basınında yer alan haberlere göre uçakta 95 kişinin olması bekleniyordu ama düşen uçakta 81 kişi vardı. Bunların 48’i Chapecoense takımı kafilesi, 21 gazeteci, 3 misafir ve kabin görevlilerinden oluştuğu bilgisi veriliyor. (DHA, ZETE)

blog comments powered by Disqus