YAŞAM

Banka kartınız artık akıllı alyansta

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2017, ABD'nin Las Vegas kentinde 3800'den fazla firmayı, 150 ülkeden 165.000'i aşkın katılımcıyı ağırlıyor. CES 2017’de tanıtılan ilginç teknolojik ürünlerden bir tanesi de akıllı evlilik yüzüğüydü. Read More

yüzükAkıllı yüzük, takan kişinin banka hesabına bağlanabiliyor ve mağazalarda ödeme yapma imkanı sunuyor. Hong Kong merkezli teknoloji şirketine göre evlilik yüzükleri bu sayede, sonsuz aşkın sembolü olmaya devam ederken bir yandan da yeni ödeme methodu olacaklar.

CES 2017’de görücüye çıkan Tappy isimli bu akıllı yüzük, onu takan kişiye bağlantısız ödeme yapma imkanı veriyor. Şirket CEO’su Wayne Leung, 10 büyük markayla iş birliği yaptıklarını ve kullanıcılarının bu ürünleri yüzüğü takarak satın alabileceklerini belirtiyor. Yüzükler ayrıca Tappy akıllı telefon uygulamasına da bağlanarak kullanıcıların banka hesaplarıyla bağlantıya giriyor.

Nisan ayında ABD’de satışa çıkacak olan seramikten yapılma bu yüzükler 100 dolar civarı bir fiyat etiketine sahip olacak. (ZETE, Stuff, Guardian)

blog comments powered by Disqus