KÜLTÜR & SANAT

Aylık sanat kutunuzu kapınıza gönderiyorlar: “Kutuda Sanat Var”

Kırtasiyelere, kitapçılara girip saatlerce o kalem senin, bu boya benim denemeler yapan; masasını rengarenk kalemlerle dolduran veya sürprizleri ve kendini ödüllendirmeyi sevenlere güzel bir haberimiz var. Yepyeni sanat odaklı bir sosyal girişim olan Kutuda Sanat Var 7 Ocak’ta açıldı. Read More

Kutuda Sanat Var, temel olarak insanların aylık olarak yaratıcı süreçlerini gönderdikleri sanat paketleriyle beslemeyi amaçlayan bir girişim. Kutuda Sanat var‘ın her ay üyelerine gönderdiği sanat kutularının içerisinden bir adet sanat bahanesi, bir adet el ısıtma çalışması, sürpriz bir ‘mutluluk nedeni’, rengarenk kalemler ve farklı sanat malzemeleri çıkıyor.

Aylık sanat bahanesine özel üyelerinin ürettiği işleri #içimdesanatvar hashtagi ile topluyor ve sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıyor. Bu hashtag ile yapılan paylaşımlar arasından seçilen bir çalışma ise bir sonraki ayın sanat kutusunda “öne çıkan sanatçı” olarak yerini buluyor.

kutuda_sanat_var

 

Kutuda Sanat Var’ın kuruluş hedefleri arasında; sanatın herkese ait bir alan olduğuna dikkat çekmek, herkesin bir sanatçı olduğunu fark etmesini sağlamak ve bu anlamda herkese üretme ve yaratma olanağı sunan bir kolaylaştırıcı rolü üstlenmek var. Kutuda Sanat Var‘ı bir sosyal girişim yapan da tam olarak bu.

Geride bıraktığımız iki aydır kuruluş hazırlıkları içerisinde olan Kutuda Sanat Var, yalnızca teaser tanıtımlar yapmasına rağmen organik olarak hızla büyüdü, Instagram’da 2618 organik takipçiye ulaştı. Girişimin kurucusu Sarp Süerdaş, sosyal medya ile yakaladığı organik ilginin sitenin açıldığı Cumartesi gününden bugüne aboneliklere yansımış olduğunu ifade etti.

Ayrıntılı bilgi ve abone olmak için www.kutudasanatvar.com adresini ziyaret edebilirsiniz. (Campaign Jr.)

83d07d07-15b3-47bb-8385-fa17d10eac72kutuda_sanat_var_2.jpg

blog comments powered by Disqus