SPOR

Premier Lig’de ayın golü, minik Bradley Lowery’den

BBC'de yer alan 'Match of the Day' programının Premier Lig golleri arasından seçtiği ayın en iyi golünün bu ayki kazananı, bir değil iki kişi oldu. Henrikh Mkhitaryan'ın Sunderland'e attığı golün yanında diğer kazanan isim, kanserle savaşan Sunderland taraftarı Bradley Lowery oldu. Read More

Ender görülen bir kanser türü olan nöroblastomayla savaşan 5 yaşındaki Bradley Lowery, taraftarı olduğu Sunderland’in Chelsea’yi ağırladığı maç öncesinde kırmızı-beyazlı kulübün misafiri olmuştu. Futbolcularla ısınmaya çıkan minik taraftar, bir penaltı kullanmıştı.

Fiona Thompson’ın Sunderlandecho.com’a yaptığı habere göre Bradley Lowery’nin maç öncesinde attığı penaltı golü, Henrikh Mkhiyaryan’ın golüyle birlikte ayın golü ödülünün sahibi oldu.

Sinir hücrelerinden çıkan bir tümörün neden olduğu kanser türünün tedavisi için yakın dönemde bir kampanya başlatılmıştı. Bugüne kadar toplanan bağışlar 700.000 sterline kadar ulaştı. Sunderland kulübü de Harry Potter hayranı olan minik taraftarı ve ailesini, Warner Bros’un Londra’daki Harry Potter Stüdyosu’na yollayarak yılbaşı kutlaması hediye etti. Bradley’nin tedavisi, 16 Ocak’ta Newcastle’da bulunan Royal Victoria Kliğini’nde başlayacak.

minik bradley lowery

 

Söz konusu televizyon programının yorumcularından eski Newcastle kaptanı Alan Shearer, Sunderland’in yaptığı bu anlamlı jesti yılın olayı olarak seçti ve “Yürek burkan bir hastalığa rağmen gülümsemesi herkese bulaştı. Sunderland’in Bradley’ye yaptığı şey, yardımdan fazlasıydı. Gerçekten çok klas bir hareketti” yorumunu yaptı. (ZETE)

blog comments powered by Disqus