YAŞAM

Ankara ve İstanbul dahil tüm yurda kar geliyor

Türkiye haftaya yağışsız girdi. Yarın batıda başlayacak yağış, Çarşamba günü soğuyacak hava ile birlikte kara dönmeye başlayacak. Çarşamba öğleden sonra Ankara'da, akşam saatlerinde ise İstanbul'da yağışın kara dönmesi bekleniyor. Read More

Çarşamba günü başlayacak yağışların Perşembe gününden itibaren Ege ve Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu hariç tüm yurtta kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

Ankara’da yağışın Çarşamba akşamı ve Perşembe günü etkili olması beklenirken cuma yağış gerçekleşse de sınırlı kalması öngörülüyor.

İstanbul’da çarşamba akşamı karla karışık yağmur şeklinde başlayacağı tahmin edilen yağışın, iki hafta önce İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı kadar şiddetli olması beklenmiyor. İlk gelen bilgilere göre, yaklaşık 10-15 cm civarında bir kar kalınlığı oluşturması beklenen yağış için CNN Türk Meteoroloji Şefi Bünyamin Sürmeli, deniz etkisinden dolayı yağışın İstanbul’a tahmin edilenden daha fazla kar bırakma ihtimalinden söz ediyor.

Sürmeli’ye göre Perşembe günü il genelinde kar görülse de daha etkili kar yağışının Cuma günü gerçekleşmesi bekleniyor.

hava tahmini

Yağışların aynı bölgelerde Cumartesi günü de kar yağışı şeklinde süreceği sanılıyor.

Pazar gününden itibaren ise hava batıdan başlayarak açıyor ve Pazartesi günü Doğu Karadeniz ve Hakkari’de görülecek kar yağışları hariç ülke genelinde yağış beklenmiyor ancak ayazın etkili olacağı tahmin ediliyor. (ZETE)

blog comments powered by Disqus