YAŞAM

Android telefonlarda kulaklık girişine veda vakti

iPhone'larda yaşanan vedanın ardından Android hayranları için de kulaklık girişine veda etme zamanı yaklaşıyor. Read More

iPhone 7’nin ardından, Moto Z, LeEco ve HTC’nin Kasım ayında çıkarılan yeni Android 7.0 Nougat ile çalışan Bolt telefonu da bu akıma uyarak kulaklık girişini ortadan kaldırmıştı…

htc bolt

HTC Bolt

Mashable’da yer alan habere göre HTC’nin görselleri sızan ve bu hafta içinde tanıtılması beklenen yeni amiral gemisi telefonu da kulaklık girişini tarihe gömen son telefon olacak.

ocean note

Ocean Note telefonların görselleri Weibo üzerinden sızdı.

Yeni özellikleri göz kamaştıran telefonda Android hayranlarını üzecek olan detay ise kulaklık girişi detayı. “HTC neden bunu yapıyor?” diye soruyorsanız hemen belirtelim, şirket zaten Kasım ayında çıkardığı Bolt modeliyle bu geçiş sürecini başlattı ve HTC’nin ilk kulaklık girişi olmayan telefonu Bolt oldu.

htc bolt lightning cable

 Apple’ın Lightning uçlu kulaklıklarının HTC Bolt’un USB-C girişiyle uyum sağlamıyor.

Yalnızca HTC değil Samsung’un da Nisan ayında tanıtması beklenen Galaxy S8’de kulaklık girişini kaldıracağı hakkında güçlü iddialar var. Motorola zaten amiral gemisi Moto Z cihazlarıyla bu işi halletmişti. Aynı şey LeEco telefonlarda da gerçekleştirildi.

Çok daha fazla sayıda telefon üreticisinin kulaklık girişini ortadan kaldırmasıyla Android kullanıcılarının da yakın zamanda kablolu kulaklıklarına veda edeceği görülüyor. Böylece Android kullanıcıları da, geç de olsa, kablosuz ya da USB-C veya Lightning temelli kulaklık dünyasına geçiş yapacaklar. (Stuff)

blog comments powered by Disqus