SPOR

Altınordu gençleri tarla ekiyor, inek sağıyor, keçi besliyor

Son dönemde yetiştirdiği genç futbolcularla dikkatleri çeken Altınordu'nun U-14, U-15, U-16 ve U-17 takımlarından 76 futbolcu, inek besliyor, tarlada çalışıyor. Read More

Torbalı Futbol Meslek Okulu Metin Oktay Tesisleri’nde sebze yetiştirip tavuk, keçi, koyun ve inek besleyen gençler kendi ürettikleriyle besleniyor.

Tribündergi’de yer alan habere göre 76 futbolcu, toprağın ekim ve biçme aşamalarında dahil olmak üzere üretimin her bölümünde yer alıyorlar. Tesisteki tarla sayısı ise şimdilik bir. Tarla dışında birer kümes, koyun ve keçiler ve yanı sıra 2 de inek besleyen gençler, üretimi büyütmeyi amaçlıyor.

Kulübün başkanı Seyit Mehmet Özkan, “Amacımız onları tarlada çalıştırmak değil. Üretimin nasıl bir şey olduğunu gösteriyoruz” diyerek üretmenin zorluklarının altını çizdi ve “O sebze ve meyveler nasıl zorluklarla soframıza kadar geliyor, öğreniyorlar” yorumunu yaptı.

Veteriner hekim Veli Keskin’in yanı sıra bir de ziraatçi haftada en az bir kere tesislere gelerek çocuklara bilgi veriyor. Süt sağmayı da öğrenen çocuklar artık daha fazla süt içtiklerini söylüyor.

blog comments powered by Disqus