EKONOMİ

​Samsung, Galaxy Note 7’lerdeki batarya sorununun nedenini açıkladı

Samsung Galaxy Note 7, 2016 yılında gerçekleşen batarya yanma olaylarıyla karşı karşıya kalmıştı. Şirket bu duruma neyin sebep olduğunu açıklamak için bir basın toplantısı düzenledi, bir video ve infografik yayınladı. Read More

Şirketin açıklamasına göre Galaxy Note 7’lerin sorunu bataryalardaki hatalı üretimden kaynaklanıyor. Şirketin açıklamasına göre ilk üretilen bataryalarda elektrodlarla ilgili bir sorun, değişimden sonra üretilen bataryalarda ise ilk bataryalardakinden tamamen farklı bir kısa devre sorunu gerçekleşti.

Üretilen ilk batarya gövdelerinin, içerisinde barındırdığı devrelere göre küçük olması nedeniyle bataryaların sağ üst köşesinde negatif elektrod uçlarında yamulma ve sonucunda yanma meydana geldi. İkinci kez piyasaya sürülen yeni bataryalarda ise başka bir üretim hatası yaşandı ve bu da bataryanın içeriden kısa devre yapmasına sebep oldu.

Samsung açıklamasında şirket ismi belirtmese de bataryaların bir kısmının Amperex Technology tarafından üretildiği biliniyordu. İki ayrı seri batarya üretilmesine rağmen Samsung ikisinde de batarya sorunu yaşadı ve kısa sürede toplatılan ürünler artık tarihe karıştı.

Şirket aynı zamanda bir infografik de yayınladı:

samsung_note_7_infographic

 

blog comments powered by Disqus