KÜLTÜR & SANAT

Şairlerin Barbar Sofraları

Hikmet Temel Akarsu’nun  son kitabı  “Şairlerin Barbar Sofraları” içeriğiyle oldukça dikkat çekiyor. Güçlü kalem Hikmet Temel Akarsu, 90’lı yılların ikinci yarısında yayınladığı Kaybedenlerin Öyküsü isimli … Read More

Hikmet Temel Akarsu’nun  son kitabı  “Şairlerin Barbar Sofraları” içeriğiyle oldukça dikkat çekiyor.

Güçlü kalem Hikmet Temel Akarsu, 90’lı yılların ikinci yarısında yayınladığı Kaybedenlerin Öyküsü isimli dört kitaptan oluşan Rock’ N Roman serisi ve Yuxexes dergisinde yazdığı öykülerle bir jenarasyon için özel bir isim. 2000’li yıllarda Konstantinopolis Kapılarında, Nihilist, Özgürlerin Kaderi gibi daha çok tarihi romanlar kaleme alan yazar 90’li yıllarda büyük beğeni toplayan kitaplarındaki ruha sahip bir çalışmayla “Şairlerin Barbar Sofraları” isimli öykü kitabıyla geri döndü.

Kitapta günümüz basınının durumu eğlenceli, iğneleyici bir şekilde anlatılıyor. Akarsu’nun betimlemeleri yine okurken sizi etkisi altına alıyor. Şairlerin iç dünyalarını, özlemlerini, hayal kırıklıklarını yazarın öykülerle dile getirdiği kitapta yine Kadıköy sokakları ve Rock and Roll ruhu var. Eğer henüz okumadıysanız Şairlerin Barbar Sofraları’nı hüzünlenmek, tebessüm etmek, milenyum medyasını yakından görmek için alın.

 

blog comments powered by Disqus